Ознака: слаб ветер

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и слаб ветер

  Времето во Македонија денес ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната […]

Вести Македонија

Сончево со мала до умерена облачност, по котлините магла

Во текот на ноќта и изутринава времето во Македонија беше малку до умерено облачно со слаб југоисточен ветер. Во некои котлини е облачно и има појава на магла. Во текот […]

Uncategorized

Променливо облачно со температура до 15 степени

Времето денес ќе биде променливо облачно, на места со сончеви периоди, особено околу пладневните часови. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе се движи од 9 […]

Вести Македонија

Денес сончево со слаб југоисточен ветер

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Утринската температура ќе се […]

Вести Македонија

Викендов топло, од среда пад на температурата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината […]