Ознака: слаб снег

Вести

Променливо облачно и студено, наместа слаб снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен, а вдолж Повардарието силен ветер претежно од северозападен правец. Наместа ќе провејува слаб снег. До крајот на денот […]

Вести Македонија

Времето денес-променливо облачно со слаб снег

Денес времето ќе биде променливо облачно наместа со слаби врнежи од снег. Само во крајните југоисточни делови вренежите ќе бидат од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската […]

Вести Македонија

Ниски температури, слаб снег и засилен ветер

Времето ќе биде студено, претпладне со слаб снег на западот, а ќе дува краткотрајно засилен северозападен ветер поизразен на северот. Утринската температури ќе се спушти до минус 16 степени, а […]

Вести Македонија

Магла на патот до Маврово и Стража, а на Попова шапка вее снег

Намалена видливост до 50 метри заради магла има во Маврово, Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, а слаб снег паѓа на Попова Шапка. Од Македонија пат соопштија дека дека […]

Вести Македонија

Почна да паѓа снег низ Македонија

На планинскиот превој Стража и во Маврово провејува слаб снег, но тој, како што информира Авто Мото Сојузот на Македонија, не се задржува на коловозот. На планинскиот превој Плетвар, пак, поради […]