Ознака: Славица Чуктераш

Сцена

По прележаната зараза со корона вирусот, Чуктераш завршила во Ургентен центар

Славица Чуктераш до неодамна се бореше со коронавирусот. По три недели борба конечно добила негативни резултати на Ковид-19. Но, пеачката повторно се соочила со здравствени проблеми. Добила температура и почнала […]

Сцена

Славица Чуктераш гола и мокра: Таа се разладува, а на другите им е жешко од глетката

Во претходниот период, медиумите го поврзуваа името на пејачката Славица Чуктераш со коронавирусот кој таа го прележа по дваесетдневната борба. Сега пејачката ужива во жешките летни денови, па затоа ги […]

Сцена

Српската пејачка води тешка битка: Две недели има коронавирус, а состојбата се влошува

Милица Тодоровиќ и Славица Чуктераш се двете српски пејачки и другарки што се заразија со коронавирусот и веќе две недели се заедно во изолација, пренесува порталот „Србија данас“. И додека […]

Сцена

Откако се разведе е како пуштена од синџир: Фанови ја нападнаа српската пејачка откако ги крена нозете, таа двојно удри по нив!

Српската пејачка Славица Чуктераш од голманот Владимир Абрамов се разведе неодамна, а од тогаш не престанува да добива неумесни коментари на социјалните мрежи. Имено, многумина мислат дека Славица е „како […]

Сцена

Денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш

Пејачката Славица Чуктераш учествуваше во првата сезона „Ѕвезде Гранда“ откако оствари прилично добра кариера.Нејзините песни сите ги знаевме и со задоволство ги пеевме, а Славица секогаш ги имаше едни од […]