Ознака: сладок компир

Кулинарство

СЛАДОК КОМПИР: Совршен избор за лесен ручек и за време на диета!

Слаткиот компир или батат се фантастична храна за сите оние кои го сакаат вкусот на компирот, но не сакаат да додаваат вишок скроб и јаглехидрати во организмот. Тој е многу […]

Кулинарство

Полнет сладок компир

Еве идеја за брз и вкусен ручек. Состојки: Четири слатки компири со средна големина Сол и бибер Цимет, јогурт, путер, кокосово масло Начин на подготовка: Загрејте ја рерната на 220 […]