Ознака: слатко

Кулинарство

Во пресрет на сезоната на зимници, подгответе слатко од дуњи!

Во пресрет на сезоната на зимници, подгответе слатко од дуњи!Состојки: -2,5 кг. зрели дуњи -750 гр. вода -2 кг. шеќер -2 лимона -1/2 пакетче винобран Подготовка: Прво се спрема шербетот.Водата […]

Видео

Малово девојче јаде НАЈСЛАТКО на свет: Нема да можете да тргнете поглед од неа!

Девојчето кое за миг ќе ве освои се вика Сјао Ман. Доаѓа од Кина и стана вистинска интернет ѕвезда…Сјао ручка најслатко на свет! Ова девојче баш умее да ужива во […]