Ознака: слепило

Живот

Дете за малку ОСЛЕПЕЛО поради храната која секојдневно ЈА ЈАДЕМЕ!

Тој посетил неколку офталмолози и педијатри, но никој не успеа да му постави соодветна дијагноза. Австралиецот Ксијан Мур, кога имал 14. години, скоро ослепел бидејќи јадел само пилешко, пржени компири, […]

Живот

10 години јадел само брза храна, па ослепел

Светските медиуми пишуваат за 17.годишник кој јадел само помфрит, грицки и шунка, а потоа речиси целосно ослепел поради недостаток на витамини во исхраната. Станува збор за момче од Бристол кое […]

Сцена

Познатата пејачка итно пренесена во болница- пред 20 години го изгуби видот на едното око, сега стравува за целосно ослепување

Британската пејачка и поранешна членка на „Спајс Грлс“ Мелани Браун е итно пренесена во болница откако на своето семејство му се пожалило дека се чувствува лошо и дека потполно не […]

Занимливости

Доколку ја имате оваа билка во својот дом, ВЕДНАШ ИСФРЛЕТЕ ЈА!

Една мајка за малку  ќе го изгубела своето  дете  поради   оваа билка.„Речиси ја изгубив својата ќерка, која стави дел од листот на растението во устата! Нејзиниот јазик стана огромен […]

Живот

Патници во воз се жалеле на однесувањето на едно дете: ЗАНЕМЕЛЕ откако ја дознале вистината!

Татко и 24-годишен син патувале со воз и момчето гледано низ прозор и воодушевено рекло: „Тато, види го ова, се чини како стеблата да летаат наназад“.Таткото љубезно се насмеал. Останатите […]