Ознака: слетување

Вести

Во Вухан слета првиот меѓународен авион од јануари

Во кинескиот град Вухан, местото каде првпат се појави коронавирусот во декември 2019 година, слета првиот авион на меѓународен лет од јануари, кога аеродромот беше затворен. Станува збор за јужнокорејската […]

Вести

СЛЕТУВА УШТЕ ЕДЕН АВИОН ОД ИТАЛИЈА: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот и граѓаните со симптоми да се пријават

Задолжително и често да се мијат рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за раце што содржи алкохол, а при […]

Занимливости

Дали знаете зошто на аеродромот во Тиват се плашат да слетаат и најискусните пилоти!?

Иако ова важи за еден од најкратките летови во регионот, многумина не знаат дека токму таквите летови бараат најголемо внимание на пилотите, но и дека аеродромот во Тиват е наменет […]

Ракомет

Вонредна вест: Шампионите ќе дојдат порано, Вардарци слетуваат во 16 часот- потврдија навивачите

Наместо како што беше претходно најавено, односно во пет минути до полноќ, експедицијата на ракометарите на Вардар ќе пристигне на меѓународниот аеродром во Скопје во 16:15 часот. Промената доаѓа откако […]

Вести

Поради невреме авионот на Заев не можеше да слета во Скопје

Повеќе од половина час, авионот со кој леташе премиерот Зоран Заев и дел од владината делегација, кои се враќаа од економскиот самит во Давос, Швајцарија не можеше да слета поради […]

Вести

Итно приземјен авионот на Меркел

Итно приземјен авионот на Меркел, откако тргнал на пат за Аргентина на самит на Г-20. Авионот слетатл во Келн поради проблеми во „електронскиот систем“. Само час по полетувањето, авионот морал принудно […]

Занимливости

На авион му откажа моторот, па мораше да слета на улица

Во Лос Анџелес неодамна се одигра права драма. Во петокот околу пет часот попладне мал авион принудно слета сред прометна улица во Хантингтон Бич, избегнувајќи бројни автомобили. Медиумите јавуваат со […]

Занимливости

Погледнете како авионите едвај слетуваа додека беснееше олуја

Силната олуја Херварт направи големи проблеми низ Европа, а најпогодени беа Германија, Полска и Чешка.Силните ветрови им направија голема мака на пилотите кои едвај ги призјемјуваа авионите на аеродромот во […]