Ознака: сливи

Живот

Што ќе ви се случи ако јадете 12 сливи на ден?

Оваа кралица на мармаладите има уште една „кралска лента“: таа е прв избор кога страдате од констипација (запек). Сливите се задолжителен избор на секоја домаќинка која приготвува зимница, а освен […]

Живот

Само една лажица ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од насобраните отрови!

  Нашите црева се многу важни и треба од време на време да ги чистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, со конзумирање на разни намирници.      […]

Живот

Само една лажица ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од насобраните отрови!

  Нашите црева се многу важни и треба од време на време да ги чистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, со конзумирање на разни намирници.      […]

Живот

Пијте го ова секое утро во 8 часот и ќе ги елиминирате вишокот масти на стомакот со брзина на светлината!

За жал, мастите во  пределот на абдоменот се потешки  за отстранување. Мастите  главно  се наоѓаат во  оваа зона. Стомачните  маснотии влијаат на  физичкиот изглед на луѓето, но прекумерното  собирање на мастите  […]

Кулинарство

Ролнички од сланина со преубава арома на суви сливи

Задолжително пробајте ја оваа засладена сланина!Состојки: -10 многу тенки парчиња сланина -20 суви сливи -мелен бибер Припрема: Парчињата сланина пресечете ги поп должина да би добиле ленти широки околу 2цм. […]