Ознака: Слободан Богоевски

Вести

Петровски во Охрид: „Да се знае кој ги уништуваше македонските патриоти!“

Едицијата „Црните страници на УДБА“ во четвртокот беше промовирана и во Охрид. Повторно, преполната сала е доказ дека интересот на народот е се поголем, а наспроти него опозицијата се уште […]

Вести

Кондоминас: Изјавите на Богоевски се невистинити и нереални

Не стивнуваат реакциите и демантирањата на лагите искажани од Слободан Богоевски, поранешниот прв разузнувач, во интервјуто дадено за Телма. Откако  со факти неговите искази ги демантираа од Љубчо Георгиевски, преку […]

Вести

„Дневник“: Ахмети едвај ги чека доказите на Богоевски дека зел пари за „Маѓар Телеком“

Многу нè интересира да видиме како поранешниот шеф на тајната полиција Слободан Богоевски на суд ќе докаже дека претседателот на ДУИ, Али Ахмети и поранешниот вицепремиер Муса Џафери се замешани […]

Вести

ФОТО: Нов демант за интервјуто на Чомовски со Богоевски!

Интервјуто на Александар Чомовски со Слободан Богоевски беше интервју во кое беа искажани лаги сѐ со цел да се изманипулира јавноста, во пресрет на изборите закажани на 11 декември.Jавноста веќе […]

Вести

Димовски со факти против лагите на Богоевски-ФОТО

Илија Димовски со документи и факти ги побива тврдењата на Слободан Богоевски кој е лице осудено за криминал тежок стотици илјади евра.Во своето вчерашно гостување на Топ Тема, Богоевски рече […]

Вести

Георгиевски: Богоевски треба да ни го раскаже неговиот однос со Кондоминас

Не е точно дека грчкиот бизнисмен Кондоминас сугерирал Груевски да биде министер, премиер или претседател на ВМРО-ДПМНЕ, тврди поранешниот лидер на партијата и премиер Љубчо Георгиевски за РСЕ.Тој вели дека […]

Политички партии

Богоевски ја искористи телевизија Телма да изнакаже куп лаги, во обид да го наруши угледот на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста, реакција на лагите искажани во Емисијата „Топ тема“Лицето Слободан Богоевски, осуден за криминал за кој има одлежано казна затвор, синоќа ја искористи Телевизија Телма и времето кое […]