Ознака: случај „Ровер“

Македонија

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослободителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во случајот „Ровер“, јавува МИА. Судот реши дека покрај Бошкоски и Зоран Трајковски, Сашко […]