Ознака: смеење

Живот

Зошто се смеете за време на сериозни моменти и како да го спречите тоа?

Смеата кога сте нервозни всушност не е смеа. Но, кога тоа навистина ќе се случи и се смеете за време на трауматичен настан или сериозен момент, почнувате да тонете во […]

Живот

Смеењето го подобрува помнењето, согорува калории и ја зголемува сексуалната желба

Освен што таа ќе привлече позитивната енергија во вашиот живот, смеењето има уште неколку бенефиции кои се добри за вашиот организам: Го подобрува помнењето Преку гледање на смешни видеа, истражувачите […]

Сцена

Смеење: Андрија Милошевиќ кажува нов виц

Популарниот црногорски актер Андрија Милошевиќ не престанува да ги засмејува обожавателите на социјалните мрежи. Често знае да објави видео во кое раскажува некој виц или шега, а со најновата видео […]