Ознака: сметка

Занимливости

Новинар испил едно пиво, па кога ја видел сметката го доживеал најголемиот шок во својот живот

Питер Лалор, спортски новинар од Австралија, бил шокиран и фрапиран после наплатената сметка за едно пиво во луксузен хотел во Манчестер, Велика Британија. Откако платил, сфатил дека останал без скршена […]

Македонија

На сметката на 1ТВ лани легнале 637 илјади евра, премалку за функционирање на една телевизија

Во 2018 година вкупните приходи на 1ТВ изнесувале 39,232 милиони денари (околу 637 илјади евра), а приходите од рекламирање 33,944 милиони денари (околу 550 илјади евра), се вели во одговорот […]

Занимливости

Келнерот одбил да им донесе мени, па кога ја виделе сметката „ги заболело“ глава

Да го чекаш толку очекуваниот ден за одмор и веќе првиот ден да бидеш „ограбен“?! Тоа и му се случи на неколку американци на популарниот грчки остров Миконос. Имено, таму […]

Занимливости

Девојка бесна зошто не и ја платил сметката од 110 евра

Корисник на Редит го споделил своето негативно искуство од својот прв состанок, откако помислил дека поминал добро, но девојката која излегла со него, не се сложила со тоа. После првиот […]

Сцена

Лепа Брена во Црна Гора барала попуст на сметката за ручек

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ топлите денови од август ги трошат на црногорскиот брег. Познатиот пар имал ручек во добро познат ресторан на црногорскиот брег, а […]

Занимливости

Парче торта и сок ја чинело цело богатство- платила ненамерно 6.400 евра!

Олесја Шемјакова од Русија била на патување во Цирих каде посакала да се почести со чоколадна торта и сок. Си порачала од намерениот десерт кој чинел 20 евра и сметката […]

Занимливости

Скокнал од прозорец на соба на 19 кат за да не ја плати хотелската сметка

Кинез се обидел да побегне од хотел без да плати сметка па едвај зачува жива глава и на крајот заврши во затвор.Со намера да избегне плаќање на хотелска сметка, овој […]

Живот

Келнер се исповедал на гости дека не го видел семејството 2 години: Се изненадил кога му ја платиле сметката!

Келнерот Бен Милер (22) од Тексас добил бакшиш од 750 долари од гостинот на кој му спомнал дека не го видел своето семејство во Северна Ирска повеќе од две години.Тој […]

Вести

Гостиварец крадел пари од туѓа сметка

Гостиварец, вработен во подружницата на Македонска пошта во Гостивар крадел пари од туѓа сметка, при што присвоил вкупно 238.749 денари.Полицијата поднесе кривична пријава против Б.М. (34) од Гостивар, шалтерски работник […]

Живот

Се породив, а потоа ми го дадоа бебето в прегратки: Утредента морав да платам огромна казна!

Кога фотографијата од спорната сметка се појавила на интернет, го  видела и  една бабица, која објаснила за што  се работи.Гордите родители на бебе кое неодамна се родило со царски рез […]

Фото

ФОТО: Ѝ купил пијачка во клуб. По неколку дена примила изненадувачка порака!

Студентка од Лондон излегла една вечер со пријателките надвор. Му се допаднала на едно момче кое ја честело пијачка, а потоа размениле броеви на телефоните.Сепак, неколку дена подоцна ѝ стигнала […]

Сцена

Подарок од 15.000 евра: Кога ќе видите што ѝ купиле Дарко Лазиќ и Ана Севиќ на 2-годишната ќерка, ќе подзинете!

Малата Лорена добила неверојатен подарок од родителите!Пејачката Ана Севиќ и  нејзиниот сопруг и  колега Дарко Лазиќ го прославиле вториот роденден на својата ќеркичка Лорена, која освен играчки, од родителите добила […]