Ознака: сметки

Живот

Одличен трик за тоа како да го зголемите греењето без да ги зголемите сметките: Сè што ви треба е алуминиумска фолија!

Кајл Џејмс споделува интересни трикови на своите профили на TikTok и Instagram, а сега покажа како можете да ја подобрите грејната моќ со помош на алуминиумска фолија Поради поминување повеќе […]

Живот

НАМАЛЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА! Mали трикови кои ќе ви сочуваат многу пари

Мора да знаете дека кога уредите не се исклучени од струја трошат и понатаму 24% енергија.Повеќето луѓе сакаат да ги смалат трошоците, но не знаат како. Тоа може да го […]

Вести

Од денес извршителите нема да ви ги блокираат сметките

Нема веќе блокада на сметка без опомена за долгот. Од денеска стапуваат на сила измените во законот за извршување, каде граѓаните прво ќе бидат известени дека имаат неплатени сметки за […]

Балкан

Анонимен маж платил сметки на 16 семејства кои не биле во можност да го сторат тоа: По десетина дена се случи незамисливото!

Пред десетина дена медиумите во Босна и Херцеговина ја објавија веста за анонимен господин од општината Прозор-Рама која се наоѓа во централна Босна, кој на свои 16 сограѓани решил да […]

Издвојуваме

БЕГ-Снабдување воведе електронски систем за плаќање на сметките за топлинска енергија

Балкан енерџи груп (БЕГ)-Снабдување воведе електронски систем за плаќање на сметките за топлинска енергија со кој на скопјани им се овозможува преку новата BegEPay платформа на брз и едноставен начин […]

Занимливости

СОВЕТИ ЗА ПОНИСКА СМЕТКА ЗА СТРУЈА: Вклучете го клима уредот на оваа температура!

Клима уредите деновиве работат со полна пареа и затоа е важно да се користат на начин со кој заштедата на електрична енергија ќе биде максимална.Дали штедите струја со исклучување на […]