Ознака: Смилковци

Црна хроника

Тешка сообраќајка кај Смилковци – едно момче загина, двајца малолетници тешко повредени

Ноќеска во 01:47 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која А.Ј. (20) од с. Смилковци-Скопје, […]

Вести

ВИДЕО: Медицински екипи на терен, се санира и оштетената инфраструктура во Страчинци

Цревни и кожни заразни заболувања се регистрирани кај десетина жители во Стајковци. Најголем број од нив се деца, a заболени биле пријавени и во Смилковци, објави ТВ Нова.Доктор Ангелевски од […]

Вести

Шеесет полицајци интензивно го пребаруваат пределот од Камник до Смилковското езеро

Триесет и пет луѓе од Посебната единица за поддршка,  55 војници од АРМ, 28 лица од приватна компанија од Гостивар, како и 9 скип машини, машини за утовар, 2 бобкети, […]

Вести

Државата ќе набави уште 1.000 пумпи за испумпување вода

– Жителите на скопско Црешево се соочуваат со потреба од пумпи за испумпување на водата, а на денешните средби со неколку министри и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, побараа да […]

Коментари

Филип Петровски: „СДСМ манипулира за следниве работи…“

Директорот на Државен архив на Република Македонија, Филип Петровски, на Фејсбук потсетува за што сè манипулира СДСМ, а и покрај тоа нивната операција е безуспешна. Неговиот статус ви го пренесуваме […]