Ознака: смирување

Живот

Не ви требаат антидепресиви: Направете си сами чај за смирување

Стресот е со нас секојдневно во нашиот живот, но наместо да земате апчиња и антидепресиви, се што ви треба е чај за зајакнување на нервниот систем. Едно лажиче ситнети цветови […]

Живот

Кадифените мечиња ги смируваат децата кога мајка им не е во близина

Кога ќе наполни 6 месеци, бебето влегува во природниот процес на одвојување од родителите, што е прилично стресно за самото дете. Во исто време тоа и несвесно ја одбира омилената […]

Сцена

Емина Јаховиќ сподели фотографија со поранешниот сопруг и го откри поводот за нивното смирување

Српската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал се повторно заедно. Откако парот се разведе во јуни минатата година и пејачката ја започна турбулентната врска со […]

Живот

Добар е за срце и смирува нерви

Гравот е извор на магнезиум, кој е антистресен минерал, важен за работата на мускулите и нервниот систем. Гравот е одлична намирница за подобрување на работата на срцето. Помага во намалување […]

Живот

Совршени фотографии кои ќе ве натераат да заборавите на стресот барем за момент

Обичниот поглед на совршен ред и симетрија во неизбежниот хаос на секојдневниот живот може да направи да се чувствувате добро.Токму поради тоа ние ви пружаме прилика да заборавите на стресот […]

Живот

Како близината на морето влијае на нашето здравје?

Дали се чувствувате енергично и позитивно, веднаш после поминатиот викенд на море? Сега и истражувањата потврдуваат зошто го имате тоа позитивно чувство. Доколку не живеете близу море, можеби е време […]