Ознака: смокви

Здравје

Светот полуде по рецептот од само две состојки, направете го и кажете им “збогум“ на мастите

Доколку страдате од вишок масти, тогаш овој рецепт е одличен за вас. Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност, зголемените маснотии во крвта се болест […]

Здравје

Го чуваат целото ваше тело – 7 причини зошто смоквите треба да ги јадете почесто

Треба да ги јадете свежи, затоа што се богати со ензими и антиоксиданси како и со хранливи материи кои што се губат во текот на нивната термичка обработка. Смоквите содржат […]

Живот

Исфрлете ги отровите од телото: Направете детокс оброк со само две состојки

За полесно да се ослободите од акумулираните масти за време на празниците, можете да го пробате овој моќен детокс оброк. Неопходни состојки: суви смокви и јаболков оцет Направете го оброкот […]