Ознака: смртен случај

Црна хроника

Гевгелија: Загина мотоциклист по судир со трактор

Гевгелија: Загина мотоциклист по судир со трактор Во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелија животот го загуби 73 годишниот З.П. од Гевгелија. Тој во моментот на несреќата загинатиот […]

Вести

Во Кочани почина едно лице од коронавирус

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во […]

Црна хроника

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД Пред два дена починал од корона вирус Кавадарчанецот Пепи Тодорчев, кој со семејството долги наназад живееше во Чикаго, САД. -Пепи беше познат лик од […]

Балкан

Грција потврди: Прв смртен случај од коронавирус

Во Грција рано утрово беше регистрирани првиот смртен случај од коронавирусот, откако почина 66-годишниот маж кој во изминатите денови беше критична состојба, јави дописничката на МИА од Атина. Лицето беше […]

Вести

Втор смртен случај од грип во Македонија, еден пациент во животозагрозувачка состојба

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби почина 85-годишен пациент со масивна бронхопневмонија како компликација од грип од типот AH1. Пациентот имаше и деменција и претходно прележана туберкулоза, […]

Uncategorized Вести

Алармантно! Прв смртен случај од коронавирусот во Европа

Кинеска туристка починала во Франција од последици од коронавирусот, што е прв смртен случај на територијата на Европа, јавува Би-Би-Си. Станува збор за 80-годишна жена од кинеската провинција Хубеи, во […]

Вести

Почина уште едно бебе на Гинекологија

Новороденче пред два дена починало на скопска Гинекологија, пренесува телевизија 24Вести.Од Гинекологија велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми. -Мајката на бебето имала […]