Ознака: смуди

Кулинарство

Подгответе си вкусно смути од шумско овошје

Најчесто подготовката на овој пијалок е наутро. Бидејќи во овој период од денот секогаш сме во брзање и недостаток на време, подготовката на смути е одличното решение. Смутито претставува здрав […]

Кулинарство

3 рецепти за смути против анксиозност и депресија

Нашето расположение и емоционалната состојба е тесно поврзана со исхраната и она што го внесуваме во телото секојдневно. Па, ако чувствувате претпролетен замор, мала анксиозност или можеби депресијата полека ве […]

Кулинарство

Смуди на денот: Банана, бадеми и овесни снегулки

Ова смуди е идеално за појадок или за дополнителна енергија пред главниот оброк Потребни состојки: 2 замрзнати банани 100 грама овесни снегулки 70 грама бадеми 100 милилитри јогурт 1 лажичка […]

Кулинарство

Утринско смути

За некого пијалок,за мене појадок. Авокадото преполовете го и со лажица извадете ја внатрешноста на едната половинка. Ѓумбирот излупете го и исецкајте го на помали делови. Додајте ја излупената банана […]

Живот

Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Богато, кофеинско и чоколадно подобрување на расположението! Смуди со кафе и какао за подобро расположение Потребни состојки: 2 лажици мелено кафе 1 замрзната банана 60 грама боровинки 240 милилитри бадемово […]