Ознака: Снежана Ѓуришиќ

Сцена

Снежана Ѓуришиќ за синот: Мора да си плати за грешките како и сите други луѓе

Започнаа снимањата на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а секако во жирито е Снежана Ѓуришиќ која важи за дама која не војува на естрадата. Во интервју за „Ало“ прозбори […]

Сцена

Ќерката на Снежана Ѓуришиќ е поубава од својата мајка

Ќерката на познатата пејачка Снежана Ѓуришиќ долги години живее во Америка со своите деца, нејзината мајка често говори како и недостасуваат внуците. Иако ретко може да се забележат заедно во […]

Сцена

Ограбил куќи, па ѝ се заканувал на мајка му: Уапсен е синот на славната српска пејачка

Синот на Снежана Ѓуришиќ, Марко Гвозденовиќ (38), уапсен е вчера во Белград. Тој е уапсен за повеќе кривични дела. Како што дознава српски Ало, Марко е уапсен поради кражба и […]

Сцена

Снежана Ѓуришиќ била прва придружничка на Мис Југославија

Снежаната Ѓуришиќ освоила титула прва придружничка на изборот за Мис Југославија кога имала само 17 години, а на изборот се пријавила по убедување на родителите.-Со оглед на тоа дека имав […]

Сцена

Карлеуша изјави дека Саша и Снежана се метузалеми, но тие ја СПУШТИЈА НА ЗЕМЈА со една реченица!

Додека Карлеуша го коментираше настапот на Бенџамин Реџиќ во „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ и Снежана Ѓуришиќ се преправале дека спијат за да ѝ посочат на Јелена дека им е […]