Ознака: снежно невреме

Вести Свет

Во снежното невреме во САД најмалку петмина загинати

Снежното невреме што предизвика големи проблеми во средниот дел на САД се приближува кон Вашингтон. Невремето почна како силен дожд од Мексико, кој се претвори во снегжна вејавица  и зафати регион […]

Балкан Вести

Снежно невреме го зафати Балканот

Белград е во сообраќаен колапс, а снежно невреме ја зафати и Босна и Херцеговина. Сите товарни возила кои немаат соодветна зимска опрема полицијата ги исклучува од сообраќај. На повисоките планински предели […]