Ознака: снимки

Вести

Телма: Има ли кривично дело, закана по живот во аудио – снимките и дали во нив е гласот на Камчев?

Кој ги објави аудио снимките на „Јутуб “ – дали тоа е гласот на бизнисменот Орце Камчев и со кого разговара?! Обвинителството во нов предмет истражува дали евентуално има кривично […]

Македонија

Рускоска ќе бара снимки од безбедносните камери на граничните премини

Откако денес и официјално го презеде раководењето со Обвинителството јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска изјави дека ќе бара снимки од безбедносни камери на црногорските гранични премини […]

Вести

Снимката за „Поткуп“ се гледа без присуство на јавноста

Во Кривичниот суд денеска се одржува рочиште за случајот „Поткуп“ затворено за јавноста. На почетокот на судењето беше прочитана одлуката на Апелацискиот суд Скопје, јавноста да биде исклучена од рочиштето […]

Култура

Во Кривичниот суд се емитуваат снимки од настаните во Собранието

Видео снимки од безбедносните камери во Собранието на Република Македонија и камерите од присутните медиуми во прес центарот од настаните од 27 април минатата година, се прикажуваа денеска во Кривичниот […]

Сцена

Се заљубив во телохранителот и сакав да избегам со него-братот на Дајана бара забрана за емитување на овие снимки

Братот на принцезата Дајана пробал во Велика Британија да го спречи емитувањето на документарниот филм во кој е прикажан љубовниот живот и пропаднатиот брак со принцот Чарлс.Британскиот телевизиски канал Ченел […]

Вести

МВР без објаснување како снимките од собраниските камери се најдоа во медиумите

Министерството за внатрешни работи не одговара на прашањата за тоа како снимките од надзорните камери во Собранието на Република Македонија на кои е забележано отворањето на главните врати доспеале во […]

Занимливости

Зошто повеќето луѓе не си го сакаат гласот на снимки?

Кога ќе слушнете снимка од сопствениот глас, најчесто тоа ви звучи различно од она што го слушате кога зборувате. Тоа е така со повеќето луѓе. Тие се слушаат постојано кога […]

Вести

Француската полиција побара бришење на снимките од масакрот во Ница

Единица на француската полиција за борба против тероризмот од властите во Ница побарала да ги избришат снимките од камерите што го покриваат шеталиштето на која беа убиени повеќе од 80 […]