Ознака: собирање потписи

Вести

На полноќ завршува собирањето потписи за претседателските кандидати

Вечер на полноќ ќе заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Засега сигурни кандидати во претседателската трка се Гордана Силјановска – Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река. Заедничкиот […]