Ознака: собир на ВМРО ДПМНЕ

Вести

Груевски: Отворивме 160.000 нови работни места, ја намаливме невработеноста од 38 на 24 отсто

Нашата најголема заложба останува борбата против невработеноста. Додека ја имаме одговорноста пред граѓаните отворивме нови 160 илјади работни места. Особено ме радува што со макотрпна и беспоштедна работа успеавме да ја […]

Вести

Груевски: Дојде време да го слушнат гласот на народот, дојде времето за избори!

Дојде времето за избори и дојде времето да го слушнат гласот на народот. Гласот кој долго време го игнорираа, го потценија, го исмеваа. Народот кој памети, е мудар и добро […]

Вести

Цела Македонија на нозе: Масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните од повеќе градови ширум Македонија утрово масовно тргнаа за Скопје.Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир […]