Ознака: собир

Вести

Со позитивна енергија македонските кошаркарки го имаа првиот собир

Сениорската репрезентација во женска конкуренција денеска го одржа првиот официјален собир. На паркетот во малата сала при спортскиот центар „Јане Сандански“ владееше позитивна атмосфера, а самодовербата на високо ниво.- Многу […]

Вести

Видео:За заедничка Македонија повикува на голем масовен собир утре

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.Голем масовен собир 03 април, понеделник 17:00 часот од пред Влада до зградата на ЕУ, објавено е на официјалниот профил на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. […]

Вести

ВИДЕО: „За заедничка Македонија“ повикува на голем народен собир во четврток!

-Голем народен собир, во четврток во 17 часот. Претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа!, најавуваат од Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА […]

Вести

АКП: Нема повеќе собири во Германија по повод референдумот во Турција

Официјална Анкара одлучи турски политичари да не одржуваат политички собири во Германија пред референдумот за зголемување на претседателските овластувања, соопшти денеска Партијата на правдата и развојот (АКП) на турскиот претседател […]

Вести

АКП: Нема повеќе собири во Германија по повод референдумот во Турција

Официјална Анкара одлучи турски политичари да не одржуваат политички собири во Германија пред референдумот за зголемување на претседателските овластувања, соопшти денеска Партијата на правдата и развојот (АКП) на турскиот претседател […]

Вести

Повеќе од 15.000 граѓани порачаа: Црвено- жолтата линија нема да ја поминат!

Над 15 илјади граѓани маршираа попладнево од Владата на Република Македонија до Законоданиот дом. Маршот кој не беше поддржан од ниту една политичка партија, наиде на голем одзив кај народот, граѓаните […]

Вести

Народот е најдобриот чувар на мирот во сопствената држава

Околу десеттина илјади граѓани присуствуваат на маршот на граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија. Собирот е масовен и по збирното место пред Владата, присутните се движат кон Канцеларијата на претседателот Иванов, […]

Вести

Започнува собирот на иницијативата за заедничка Македонија

Започнува собирот на иницијативата за заедничка Македонија Голем број на граѓани веќе се собраа пред Владата на Република Македонија, одговарајќи на повикот на граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија која повика на […]