Ознака: Соборен храм

Црна хроника

Детали за сообраќајката кај Соборна: Прегазената девојка се бори за живот

Дваесет и три годишната Ќ.А. од Прилеп е девојката која вчера вечерта беше прегазена на пешачки премин во близина на Соборниот храм. Според последните информации истата е тешко повредена и […]

Сцена

Боки 13 со фотографиите пред Соборниот Храм предизвикаа бурни реакции и коментари

Боки 13 повторно крена врева на социјалната мрежа Фејсбук откако објави низа фотографии кои ги направил пред соборниот храм. Тој облечен во цветни панталони предизвика бурни реакции и негативни коментира […]