Ознака: Соборниот храм

Вести Македонија

Утре посебен сообраќаен режим околу Соборниот храм

Утре, 6 јануари, со почеток во 11.00 часот во организација на Здружение за возобновување на православните традиции „Бадникови поворки“ ќе се одржи манифестација во рамките на Бадникови поворки. Манифестацијата ќе […]