Ознака: Собранието да ја разреши

Македонија

Комисијата за избори и именувања едногласно и без дебата: Собранието да ја разреши Катица Јанева

Комисијата за избори и именувања едногласно и без дебата донесе заклучок да му предложи на Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена за случајот “Рекет“. […]