Ознака: Собранието

Вести Македонија

Собранието има можност и одговорност да одлучи за НАТО, вели Шеќеринска

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за МИА вели дека Собранието ја има историската можност и историската одговорност да ја отвори вратата на Македонија за членство во […]