Ознака: Собрание на Македонија

Македонија

Да се потсетиме: Како Влатко Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците на 27 април во Собранието на Македонија (ВИДЕО)

 Поднесени се осум кандидатури за кандидат за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Ова денеска на пресконференција го соопшти потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, кој истакна дека е потребно […]