Ознака: Собрание на Р.М

Македонија

Груевски ќе ја загуби пратеничката плата, изгласа Собранието

Со 52 гласа „за“ и два „воздржани“ денес Собранието на Република Македонија ги усвои дополнувањата на Законот за пратеници, со кои на поранешниот премиер Никола Груевски ќе му се укине […]

Вести

Андонов е новиот министер за внатрешни работи

Оливер Андонов е новиот министер за внатрешни работи, кој доаѓа на местото на Митко Чавков кој денеска поднесе оставка. Предлогот на Владата во Собранието вечерва беше поддржан со 65 гласови […]