Ознака: собраќајна незгода

Вести

Трагедија во Македонија: Излетале од коловоз, починала на лице место

Во 17 часот и 10 минути на магистралниот пат Штип-Скопје, кај селото Кадрифаково, се случила сообраќајна незгода во која 51-годишниот Д.Д.  од Скопје управувајќи возило “Дачија Логан“ со скопски регистерски таблици […]

Вести

Сообраќајка на патот Росоман- Прилеп

Сообраќајка на патот Росоман-Прилеп.Поради сообраќајна незгода на тешко товарно возило во близина на Росоман кон Прилеп, сообраќајот се одвива отежнато, во колона, соопшти Автомото сојузот на Македонија.Поради сообраќајна незгода на […]