Ознака: собраќајна несреќа

Вести

Снимена несреќата кај Мавровка

Вчера попладне се случила собраќајна несреќа на Бит Пазар, кај трговскиот центар Мавровка, помеѓу автомобил и моторциклист. Како што може да се виде од видеото, мотоциклот поминал на црвено по што […]

Вести

Тешка сообраќајка кај Железничка

Тешка сообраќајна незгода рано утринава направи метеж на фреквентната крстосница меѓу булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ и улицата „Никола Карев“.Очевидците сведочат дека воздушните перничиња биле отворени, а фолксвагенот, најверојатно поради неприлагодена брзина, […]