Ознака: собраќај

Вести

Сообраќајот во државата се одвива во зимски услови!

Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато, во зимски услови, по влажни коловози и со остатоци од снег по коловозите, по интервенција на екипите на Македонија Пат.Забрана за движење на […]

Вести

Блокиран сообраќајот во градот, врие од полиција

Вистински сообраќаен метеж денеска во центарот на Скопје.Полициски специјалци можеше да се забележат на сите поголеми сообраќајници а за да се пробиете од Аеродром до Центар околу 9:30 часот утрово […]