Ознака: совети

Живот

Мирисате чудно ЗАД УШИТЕ? Еве како да го решите овој срамен проблем!

Кога надвор е претопло или вежбате повеќе од вообичаено, може да забележите непријатна миризба што доаѓа од просторот зад ушите.Непријатната миризба не се отстранува така лесно, а ако го допрете […]

Вести

Метеоролозите предупредуваат: Големо невреме ќе ја зафати Македонија

Денес времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде умерено облачно и многу топло со сончеви периоди.Веќе од пладневните часови територијата на Македонија ќе започне да ја зафаќа многу влажна […]

Живот

Дами, никогаш не обидувајте се да го правите ова со градите!

Женските гради се можеби најппривлечниот дел од женското тело, но тие се и многу деликатен орган кој бара посебен третман, бидејќи лесно може да биде повреден.Во продолжение погледнете неколку работи […]

Живот

РЕАГИРАЈТЕ ПРАВИЛНО: Како да преживеете пукање на јавно место?

Последните неколку терористички напади покажаа дека милитантите на Исламската држава и напаѓачите кои убиваат цивили, веќе не се придружуваат кон вообичаените методи и преминуваат на други.Антитерористичката единица на Австралија неодамна […]

Занимливости

Кажете им ЗБОГУМ НА ПОРИТЕ: Решението го нуди природата!

Луѓето со масна кожа често имаат големи и видливи пори што и самите ги мразат и се обидуваат да ги сокријат бидејќи им ја нарушуваат самодовербата.Се разбира, постојат многу производи […]

Љубов и секс

„ОЛАБАВЕТЕ СО РАКАТА“: Чести последици од претерана мастурбација!

Ваквата здрава навика лесно може да премине во опасна зависност, доколку претерате со самозадоволувањето.Нема ништо лошо во тоа повремено да мастурбирате, но внимавајте да не претерате. Запоставување на социјалниот живот […]

Живот

НИКОГАШ не го запирајте кивањето: Не сте свесни ШТО му правите на организмот!

Колку пати досега сте го запреле кивањето, бидејќи сте мислеле дека така е попријатно за околината?Да, избегнавте непријатност, но сте нанеле штета на организмот. Што всушност се случува во моментот […]

Живот

Се подготвувате за одмор, а стомакот ви „ВИСИ“? За 7 дена ќе ви биде РАМЕН КАКО ДАСКА ако го направите ова!

Кејт Адамс, автор на книги за здравје и исхрана, како и основач на клубот „Flat Tummy Club“, падна во замка на целодневно седење пред компјутер, што резултирало со вишок килограми […]