Ознака: Советник

Вести

Советникoт од Ѓорче Петров демантира дека имал симптоми на корона кога дошол на седницата

Откако од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека на седницата на Советот претставник на СДСМ имал коронавирус но сепак присуствувал на седница, а со тоа цела општинска администрација, советници, медиуми ги изложил на […]

Свет

Човекот кој го создаде Трамп е уапсен за измама од милиони долари

Стив Бенон, поранешен советник на американскиот претседател Доналд Трамп е уапсен под сомнение дека проневерил повеќе милиони долари, јавуваат светските медиуми.  Бенон и уште три лица се обвинети дека воделе […]

Македонија

Советник пратен од Меркел “ќе и држи“ часови по економија на Владата

Советникот кој во земјава е испратен директно од Ангела Меркел ќе има задача да и помогне на Македонија во економските реформи. Валтер Дефа е професионалец кој долги години е дел од […]

Македонија

Заев му понудил на Чедомир Јовановиќ да биде советник во македонската Влада!?

Според написот на српскиот весник „Блиц“ македонскиот премиер Зоран Заев му понудил на лидерот на Либерално демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, да биде советник за регионални односи и европски […]

Македонија Политички партии

Костадин Костадинов – нов портпарол на СДСМ

Како што соопштија од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија пратеникот Костадин Костадинов е нов портпарол на партијата. Костадинов од 2013. до 2016. година бил советник во Советот на Општина Струмица, а од […]

Вести

Советниците на град Скопје на помош во Стајковци

Советниците на Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ активни на терен во поплавените подрачја.Тие на граѓаните од Стајковци им помогнаа во расчистување на дворовите, миење на мебелот а им однесеоа и хуманитарна […]