Ознака: Советскиот Сојуз

Вести Издвојуваме Свет

Концентрациони логори и гулази во Велика Британија?

Политичката група LGBTQ+Goldmiths на својот официјален Tviter профил објави дека конзервативците би требало да се сместат во концентарациони логори и повикуваат на основање на гулази ( логори во Советскиот Сојуз […]