Ознака: совет до Заев

Вести Свет

Совет од Хан-Заев да не оди на избори

Со комбинација на Балкан и рационалност може да се дојде до потребното мнозинство во македонскиот Парламентот, вели еврокомесарот Јоханес Хан во интервју за австрискиот весник „Куриер”, пренесува МКД.мк. Хан вели […]