Ознака: совет на еу

Вести

Арбр Адеми ќе присуствува на неформален министерски состанок во Братислава

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања Арбр Адеми, денеска и утре ќе учествува на неформалниот состанок на министри за европски прашања, кој ќе се одржи […]