Ознака: совет на обвинители

Вести

Совет на обвинители: Катица Јанева е непрофесионална

Напуштањето на седници на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ѝ стана пракса. Откако во понеделникот ја напушти собраниската седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, како што […]