Ознака: совет на јавни обвинители

Вести

Советот на јавни обвинители ќе расправа за Јанева

Советот за јавни обвинители денеска треба да одлучува дали ќе започне постапка за разрешување на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева која во моментов е во притвор во за предметот „Рекет“ […]

Вести

СЈО следната недела ќе ги образложи причините за откажувањето на „Пуч” на средбата со Советот на јавни обвинители

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски денеска имаа средба во врска со преземањето на списите и документацијата од предметот „Пуч“ од страна […]