Ознака: совршени палачинки

Кулинарство

Трик на Гордон Ремзи за совршени палачинки

Тајната е во подготовка на тестото за палачинки. Познатиот британски готвач признава дека совршената смеса се подготвува со тоа што сите состојки треба да ги мешате со маталка, а млекото […]