Ознака: совршено

Кулинарство

4 совети за совршено крцкав тост сендвич на кои никој нема да може да му одолее

Квалитетен кашкавал, леб стар барем еден, путер и малку сол се главните совети што ќе го направат вашиот сендвич неодолив. Се користи леб барем еден ден стар, бидејќи  има помалку влага […]

Кулинарство

ЗЛАТЕН СОВЕТ: За тестото да ви биде секогаш совршено, потребно ви е ОВА…

Еве неколку трикови кои ќе ви помогнат вашето дело да биде токму како од најдобриот ресторан или како од сликата на вашата омилена кулинарска книга. Пред да почнете да го […]