Ознака: согласно

Македонија

Каракамишева со податоци за државјанства открива колку Албаници има во Македонија

На својот Фејсбук профил професорката Тања Каракамишева напиша: -Согласно ажурираните податоци за издадени државјанства, во Македонија има нешто повеќе од 2,4 мил. издадени државјанства, од кои 1.883.612 (72,66%) се декларирале […]

Вести Македонија

Протест пред Собрание

Пред почетокот на собраниската седница на која почна постапката за Уставни измени, пред зградата на Собранието на Република Македонија се собраа група граѓани, кои протестираат против таквата постапка, јавува Прессингтв.мк. […]