Ознака: согорување калории

Живот

Намирници кои го чистат џигерот и го забрзуваат согорувањето калории – ќе се „препородите“

Што и да изедеме и испиеме во текот на нашите животи, поминува низ џигерот. Токму поради тоа тој орган трпи и ги впива сите наши лоши прехранбени навики, а со […]

Занимливости

Летни активности кои согоруваат 300 калории за 30 минути

За време на летото е навистина тешко да се одржи рутината на вежбање. Високите температури ја одземаат целата енергија, па вежбањето на справи е уште понапорно. Летни активности кои согоруваат […]

Живот

Се одрекол од храна и пиел само пиво, а неговиот резултат ги шокирал сите

Ако ги следите новостите во светот на фитнесот и здравата исхрана, веројатно добро знаете дека овие поими не одат рака под рака со алкохолот. Повеќето медицински експерти се сложуваат дека […]

Живот

Смеењето го подобрува помнењето, согорува калории и ја зголемува сексуалната желба

Освен што таа ќе привлече позитивната енергија во вашиот живот, смеењето има уште неколку бенефиции кои се добри за вашиот организам: Го подобрува помнењето Преку гледање на смешни видеа, истражувачите […]

Живот

Осум намирници кои согоруваат повеќе калории отколку што содржат

Луѓето со вишок килограми ќе се воодушеват по оваа вест. Конечно е направен список на намирници кои брзо ги согоруваат калориите, а најдобро од се е тоа што истите „убиваат“ […]

Живот

Како да ги согорите масните наслаги додека сте на одмор без да одите во теретана?

Одморите се одлични не само затоа што ви даваат шанса да одморите од работата, туку ви овозможуваат да видите нови нешта, да запознаете нови луѓе и да направите одлични фотографии. […]