Ознака: СОДИМЕЏО

Живот

Во Индонезија почина најстариот човек на светот

Индонезиецот Содимеџо, попознат како дедо Гото, кој тврдеше дека е роден 1870-та година, почина во своето село во провинцијата Централна Јава, јави Би-Би-Си.  Според личните документи, тој е роден во декември […]