Ознака: Соединетите Американски Држави

Вести

Бајден во писмо до Заев: Очекувам интензивна соработка за прашањата од интерес на двете земји

Претседателот на Владата, Зоран Заев прими писмо од новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден во кое се заблагодарува за честитките на премиерот Заев по повод изборот за претседател […]