Ознака: сожд

Вести

До четврток- дожд, еве какво време не очекува од петок

Променливо облачно време со повремен локален дожд ќе преовладува и денеска во Македонија. Во јужните делови од државата се очекуваат пообилни врнежи. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер, особено […]