Ознака: сокови

Кулинарство

3 едноставни, вкусни и здрави сосови кои ќе го надополнат секој оброк

Есента е време да се повлечеме во домовите. Додека поголемиот дел од летото го поминавме надвор, есента ја дочекуваме меѓу најблиските. Дружењето во куќи и станови не може да помине […]

Живот

Лековите во ниеден случај не ги земајте со сокови, еве зошто

Пиење лекови со сокови, а особено со одредени видови, прилично може да го намали нивното дејство. Ова пред сè се однесува на соковите од грејпфрут и портокал, доколку истовремено се […]

Живот

Детоксицирајте го организмот за само 3 дена со оваа диета

Токсините стигнуваат до нашиот организам преку храната, воздухот, лековите и козметичките производи, па затоа не би било лошо еднаш во месецот да му помогнете да се избори со нив.Доколку не […]

Кулинарство

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОКОВИТЕ: Убавиците полудеа по СУПИТЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Во однос на минатата година, кога зелениот сок им беше фаворит на убавиците во Холивуд, сега се повеќе од девојките се насочуваат кон супите кои лесно се подготвуваат и се […]