Ознака: сок од лимон

Нега и убавина

9 утрински навики кои можат да ви помогнат да ги намалите килограмите

Без разлика каква ви е целата во губењето килограми, понекогаш сето тоа изгледа толку невозможно и фрустрирачко, што скоро и да немате веќе нерви да размислувате за килограмите. Сепак, многу […]

Живот

НАЈНОВ РЕЦЕПТ кој ги воодушеви жените: СО ЛИМОН ПРОТИВ СТРИИ – Еве и како!

Сокот од лимон може да го користите и за стрии.Докажано е дека лимонот е одличен за решавање на проблеми со стриите, посебно на пределот на стомакот. Освен што неговиот сок […]