Ознака: солариум

Живот

Пет работи кои се подеднакво опасни како и пушењето

Свеста за штетноста за пушењето  глобално  е се пораширен, но модерното  време карактеризира  низа фактори  кои пушењето го поместуваат  од врвот на списокот на смртоносни навики, предупредуваат научниците.Овие пет навики […]

Живот

Била вистински зависник од солариум,а сега трпи СТРАШНИ ПОСЛЕДИЦИ!

Мегс Марфи (45) од Даблин била вистински зависник од солариум. Како што вели, полна деценија била редовен корисник.Покрај солариумот, редовно ја прифаќала секоја прилика да се изложува на сонце без […]

Занимливости

Се запалила во солариум: И експлодирале силиконите, ја гаснеле со детергент

Звучи како виц, но не е. Неверојатната приказна ни доаѓа од Сараево.Девојката од Сараево целиот живот сакала да отвори солариум. Кога конечно успеала во тоа, од необјаснети причини солариумот го […]

Живот

Солариум: ако баш мораш…

Ако некако можеш, секако избегни го солариумот.  Ако не, прочитај понатаму! Овој пат нема да пишуваме за неговите добри и лоши страни, туку за неговото правилно користење. 1. Во солариум […]